Press "Enter" to skip to content

Nasza piosenka

Rodzina Boga

Rodzina Boga bosko się trzyma
i w życiu pragnie Bogiem być silna.
Stosując Boski Miłości wzorzec
osiągnąć miano Niebiańskich Rodzin.

Józefa mądrość w sobie mieć chcemy,
ojcowską miłość dawać pragniemy.
Stosując Boskiej Rodziny wzorzec
osiągnąć miano Niebiańskich Rodzin.

Co dzień powtarzać Bogu swe Fiat -
tego nas uczy Święta Maryja.
W Rodzinie Boga duży czy mały
Jej wspomożenia zawsze wzywamy.

Od Księdza Bosco program swój mamy,
dać dzieciom miłość i wychowanie.
To do zbawienia nasza jest droga
stać się prawdziwą Rodziną Boga.

Dziecięca służba Boża

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października, w naszym kościele do Liturgicznej Służby przyjęto trzy scholanki- Zuzię, Jadzię i Martynkę - oraz dwóch ministrantów - Mikołaja i Dawida.

Uroczysta Msza Święta była animowana przez wspólnotę Rodzina Boga. Po kazaniu odbył się obrzęd przyjęcia dzieci do Liturgicznej Służby, którego dokonał ks. Jerzy Szkiert SDB wraz z opiekunką scholi - panią Renatą Rutkiewicz oraz opiekunem ministrantów - kl. Damianem Okrojem SDB. Na koniec Mszy miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zebrani modlili się przez wstawiennictwo Maryi Królowej Różańca Świętego za nowo powołanych oraz za ich rodziny.

Salezjanie zachęcają dzieci, młodzież i rodziców do włączania się do Liturgicznej Służby Ołtarza.

Rozpoczęcie roku formacyjnego scholi i ministrantów

Uroczystą Mszą Świętą o godzinie 12:00, dnia 30 września, w miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, schola i ministranci rozpoczęli kolejny rok formacyjny. Głównym celebransem był ks. Jerzy Szkiert SDB, nowy rektor naszego kościoła. Wszystkich serdecznie przywitał oraz ucieszył się licznie zgromadzonymi rodzinami. Kazanie zachęcające do dawania dobrego przykładu innym oraz o św. Janie Pawle II, od którego można się uczyć właściwych postaw w życiu, wygłosił dk. Marcin Giemzik SDB. Od tej niedzieli Eucharystia jest też animowana przez wspólnotę Rodzina Boga. Schola pod opieką kl. Pawła Gulki SDB pięknie wyśpiewywała chwałę Panu Bogu, a ministranci gorliwie służyli przy ołtarzu. Po błogosławieństwie było ucałowanie relikwii św. Jana Bosko oraz wspólne zdjęcie.

Po najważniejszym wydarzeniu tej niedzieli najmłodsi wraz z rodzinami udali się na poczęstunek. Był czas na ciepły posiłek, ciastko i kawę. Nie brakowało twórczych rozmów i zabaw dla dzieci. Atmosfera spotkania była iście rodzinna, co jest ważne w stylu życia przyjętym od ks. Bosko, który patronował tej niedzieli.

Zapraszamy chętne dzieci - dziewczynki do śpiewu w scholi, a chłopców do służby przy ołtarzu. Niech nie zabraknie ochoty w sercach młodych do trwania przy Bogu i w Kościele!

Rodzina Boga bosko się trzyma!

Tegoroczne wczaso-rekolekcje Rodzina Boga spędziła w Pasterce w Górach Stołowych. Dzięki zaangażowaniu liderów wspólnoty ponad czterdzieści osób (czyli rodziny oraz dwóch salezjanów) mogli przeżyć czas wakacji radośnie, bezpiecznie i pobożnie w duchu św. Jana Bosko.

W dniach od 15 do 22 lipca w Pasterce miały miejsce rekolekcje dla rodzin skupionych we wspólnocie przy salezjanach na Łosiówce. Tematy konferencji dotyczyły wiary i wychowania do niej dzieci, systemu wychowania i wartości, jakie rodzice pragną im przekazać oraz źródeł relacji do Boga i samego siebie.

Kiedy ks. Dariusz Porzucek SDB spotykał się z rodzicami na konferencji oraz dyskusji, kl. Damian Okroj SDB śpiewał, tańczył z dziećmi oraz czytał z nimi Słowo Boże. W opiece nad najmłodszymi pomagali też Agnieszka i Michał ze wspólnoty Ziemia Boga. Nie brakowało czasu na wspólną codzienną Mszę Świętą, w której animowanie włączały się całe rodziny. Zabawy, wycieczki, wędrówki, posiłki, modlitwa, słówka na dobranoc oraz pogodne wieczory pozwalały na integrację, scalanie wspólnoty oraz zawiązywanie przyjaźni. Wspinaczka na Szczeliniec, wizyta w sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach, Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju oraz wiele innych ciekawych miejsc cieszyły oczy i serca małych i dużych.

Żaden moment tego wyjazdu nie został zmarnowany. Ten tydzień był czasem łaski ofiarowanej przez Boga Jego rodzinie. Bogu oraz wszystkim organizatorom niech będą dzięki!

Spotkanie Rodziny Boga

Rodzina Boga serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się na Łosiówce w sobotę, 18 listopada, w godz. 16:00-18:00. Przyjdźcie koniecznie!

ZiemiaBoga.pl korzysta z cookies i innych technologii w celach statystycznych.
Więcej informacji

ZiemiaBoga.pl używa plików cookies - korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą na ich zapis i/lub przetwarzanie. Gromadzone anonimowe dane są analizowane przy pomocy Google Analytics. Nie są udostępniane dane umożliwiające identyfikację osoby.

Zamknij