Press "Enter" to skip to content

Misyjna Droga Krzyżowa Prześladowanych – podziękowanie

Przekazujemy podziękowanie od głównego organizatora Misyjnej Drogi Krzyżowej Prześladowanych.

Witajcie,

na samym początku chciałbym Wam bardzo podziękować za przygotowanie, organizację i realizację tego nabożeństwa. Myślę, że dzięki całemu Waszemu zaangażowaniu i wszystkich wspólnot, które reprezentowaliście, mogliśmy osiągnąć taki, jeśli można to tak ująć, „sukces” i chodzi mi tutaj o właśnie wymiar modlitewny. W trakcie Drogi Krzyżowej będąc wśród ludzi, mimo dojmującego zimna, można było odczuć atmosferę skupienia i modlitwy oraz zainteresowania tym, co się działo podczas kolejnych stacji Drogi Krzyżowej.

Po samym nabożeństwie otrzymałem dużo informacji o tym, że rozważania były napisane w taki sposób, że zmuszały (o ile to dobre słowo) do przemyśleń – w tym miejscu więc szczególne dzięki dla tych wszystkich, którzy te rozważania przygotowali oraz dla tych osób, które je później przeczytały. Wielkie dzięki również dla wszystkich, którzy ze strony Waszych wspólnot uczestniczyli w procesji po krajach stacyjnych.

Wielkie dzięki dla Scholi za stworzenie super atmosfery na mrozie 🙂 Ogromne podziękowania dla Was za koordynowanie przygotowań swoich wspólnot – bez tego na pewno nie udałoby się nic przygotować. Myślę, że całe to wydarzenie pokazało, że fajnie jest organizować też akcje w szerszym gronie wspólnotowym i że mogą przynieść one całkiem niezły efekt.

To na koniec jeszcze z liczb: świec rozdaliśmy ok. 220 sztuk, przy czym widziałem grupki osób, które ich nie miały. Dodatkowo dochodziły osoby pojedyncze jeszcze w trakcie nabożeństwa, do tego 25 osób czytających rozważania, 37 osób będących częścią procesji liturgicznej i chyba 9 lub 10 chłopaków w Scholi (przepraszam za pomyłkę od razu) – więc możemy uznać śmiało, że w I Misyjnej Drodze Krzyżowej Prześladowanych uczestniczyło ok. 300 osób.

Wszystkie zdjęcia i nagrania postaram się w krótkim czasie zebrać i przesłać bezpośrednio do Was.
Jeszcze raz dziękuję. Z Bogiem !!!
Życzę dobrego popołudnia i pozdrawiam,

Sylwester Gaik
Koordynator Projektu
Salezjański Wolontariat Misyjny
MŁODZI ŚWIATU

ZiemiaBoga.pl korzysta z cookies i innych technologii w celach statystycznych.<br /> Więcej informacji

ZiemiaBoga.pl używa plików cookies - korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą na ich zapis i/lub przetwarzanie. Gromadzone anonimowe dane są analizowane przy pomocy Google Analytics. Nie są udostępniane dane umożliwiające identyfikację osoby.

Zamknij