Press "Enter" to skip to content

Środa w górach

Chcemy świętować tegoroczny Dzień Niepodległości w górach.

Jeśli pogoda dopisze, czyli nie będzie lało jak z cebra, w środę, 11 listopada, zapraszamy Was na jednodniowy wypad w Tatry. W programie Msza św. o godz 12:00 u ojców dominikanów na Wiktorówkach u Maryi Królowej Tatr, później przejście na Rusinową Polanę i – w miarę naszych chęci i możliwości – dalej na Gęsią Szyję.

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do Adama Kotwicy (ZiemiaBoga.LSO@gmail.com).

Podajcie, proszę, przy zapisie, czy dysponujecie samochodem, którym możecie się wybrać na tę wyprawę, i ile osób możecie zabrać ze sobą. To pozwoli nam sprawnie zdecydować, czy jedziemy samochodem/-ami czy autobusem.

Szczegóły wyprawy przygotowane przez Marzenę Ogrodowczyk poniżej. Wyprawa zrodziła się w głowie Agi Tas i ona odpowie na wszelkie wątpliwości i pytania 🙂 Zapraszamy serdecznie 🙂

Wyjazd z Krakowa między 7:00 a 8:00, w zależności od tego, czy jedziemy samochodami czy autobusem. Dojeżdżamy samochodami do wyjścia na szlak (zielony) w stronę Gęsiej Szyi – jak na załączonym obrazku 🙂 Jak widać jest tam parking, więc nie ma co się martwić. Jadąc tam, kierujemy się w stronę przejścia granicznego Łysa Polana i Morskiego Oka. Wyruszamy z Wierchu Porońca. Czas dojazdu z Krakowa, zakładając, że jesteśmy już na Zakopiance, to około 2 godz. Cena parkingu za dzień to 20 zł, a koszt wejścia do TPN to 5 zł (studenci połowa).

Zielonym szlakiem docieramy w godzinę od parkingu do Rusinowej Polany, skąd na Wiktorówki mamy 15 minut. Podejście jest bardzo łagodne. Dalej mamy przejście przez Gęsią Szyję i powrót na Rusinową w łącznie 2:30 h, idąc zielonym szlakiem, skręcając na czerwony i dalej na czarny (plus minus pół godziny w razie czego i w razie nadmiaru śniegu). Powrót tą samą trasą do aut – 1 godzina. Łączny czas przejścia: 5 godzin 🙂

mapa

ZiemiaBoga.pl korzysta z cookies i innych technologii w celach statystycznych.<br /> Więcej informacji

ZiemiaBoga.pl używa plików cookies - korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą na ich zapis i/lub przetwarzanie. Gromadzone anonimowe dane są analizowane przy pomocy Google Analytics. Nie są udostępniane dane umożliwiające identyfikację osoby.

Zamknij